top of page
Modern Home Garage

Nejčastější Dotazy

Nejčastěji se nás ptáte:

 • Je výhodnejší plyn/uhlí nebo tepelné čerpadlo Elterm ETM-ILQ?
  Urcite tepelné čerpadlo Elterm ETM-ILQ. Zde se mužete podívat na nezávislé srovnání. https://vytapeni.tzb-info.cz/tabulky-a-vypocty/138-porovnani-nakladu-na-vytapeni-teplou-vodu-a-elektrickou-energii-tzb-info
 • Jaká je u vás záruka tepelných čerpadel Elterm ETM-ILQ?
  Záruka naších tepelných čerpadel je až 10let.
 • Jaká je cena tepelných čerpadel Elterm ETM-ILQ?
  Cena samotného tepelného čerpadla Elterm ETM-LQ 6 je 94 848 Kč bez DPH, Elterm ETM-ILQ 9 je 179 000 bez DPH, Elterm ETM-ILQ 18 je 199 000 Kč bez DPH. Potom jsou ještě další položky, kterým se pravděpodobně nevyhneme - materiál, akumulační nádoba, bojler, práce atd. Vše je na konkrétní domluvě a je individuální, proto je potřeba nechat si vypracovat cenovou nabídku přímo pro Vás.
 • Kolik díky tepelnému čerpadlu Elterm ETM-ILQ ušetřím?
  Toto záleží na mnoho faktorech, stávající forma vytápění atd. V některých případech se můžou energetické náklady domácnosti ponížit až o 70%.
 • Je potřeba před instalací tepelného čerpadla Elterm ETM-ILQ vyměnit okna nebo dům zateplit?
  Ne, nic není za potřebí, aby proběhla instalace tepelného čerpadla Elterm ETM-ILQ. Samozřejmě pokud se zkombinuje více usporných faktorů, tak Vaše energetické náklady by se ještě mohli ponížit.
 • Jakou mám jistotu, že na tepelné čerpadlo nebo fotovoltaiku dostanu dotaci?
  Uspěšné zádání a vyplacení dotace na naše tepelné čerpadla Elterm ETM-ILQ a fotovoltaické systémy dokážeme ve většině případů. Může se to pokazit jenom v případě že nesplňujete veškeré dotační podmínky, nebo že se uvedou v žádosti nepravdivé informace. Naši zkušení specialisté vám poradí jak na to, nebo Vám přímo o dotaci zažádá.
 • Do kdy můžu žádat o dotaci Čistá Energie Praha?
  Dotační program Čistá Energie Praha (ČEP) se vypisuje každý rok. Žádosti můžete podávat do 30. 9. 2023 do 23:59. Více informací se dozvíte ZDE.
 • Musím mít trvalý pobyt v praze když chci žádat o dotaci Čistá Energie Praha?
  Ano, musíte mít trvalý pobyt v praze abyste žádali o dotaci Čistá Energie Praha, a rodinný dům nebo bytový dům musí být na území hlavního města Prahy.
bottom of page